הטריק שיעניק לך כוחות על…

הנה עובדה פסיכולוגית מעניינת: אם התחפשת לגיבורת על ודפקת פוזה בהתאם, לא רק תראי סופר על, גם תרגישי סופר על!

שאף אחד לא יתעסק איתה

ב 2012 פסיכולוגית חברתית בשם אמי קאדי חשפה את המחקר שלה על איך שפת הגוף שלנו משפיעה על מוחנו ומאז פוליטיקאים ואנשי עסקים רבים משתמשים בטריק הזה לפני פגישות חשובות או דיבור בפני קהל.

מנקודת מבט נוירוביולוגית, פוזות ותנועות שונות שאנחנו עושות מעוררות תחושות מדהימות במוחנו בלי שליטתנו. תוסיפי לזה תנועות מוכוונות כמו להחזיק חרב או רובה כחלק מתחפושת, להתלבש ולעמוד כמו וונדרוומן, לדמות סצינת קרב בפעולה, כל אלה משפיעים באופן ישיר על המערכות בגופינו שמעורבות ביצירת מצב רוח ורגשות. שימי לב שמדובר בתנועות ופוזות ששונות מאוד משגרת חייך היומיומית ומופיעות אצלך במוח כיוצאות דופן.

לאחר דקות ספורות בפוזת הכוח שלך, המוח שלך יגיב בהתאם בעיקר ברמה הרגשית. זה מתבטא בתחושת בטחון עצמי חיובית, שמחה, כוח, רוגע, ירידה בחרדות ותחושת שליטה.

גם אם ביומיום שלך את שקטה או ביישנית, ברגע שתעטי עלייך תחפושת גיבורת על ותתחילי לשחק בהתאם, המוח שלך יעניק לך תחושה כאילו את באמת גיבורת על. אבל זה לא מסתיים רק באותה תחושת בטחון עצמי גבוהה. נמצא שעם התחפושת, קורה שינוי ממשי בהתנהגות וישנה עלייה ניכרת ברמות הטסטוסרון בגוף, אותו הורמון שמשפיע ישירות על תחושת הבטחון שלך ומתבטא בהתנהגות אסרטיבית יותר. שתי דקות שלך בתוך הדמות ייתנו לך תחושת היי של עוצמה לשעות רבות אחרי שכבר חזרת לבגדי היומיום שלך.

לא רק בפורים.. בטריק הזה תוכלי להשתמש כל השנה – רק שתיים, שלוש דקות של משחק מול המראה או מדיטציית גיבור על ותהיי מוכנה לכל התמודדות עם סיטואציות ומטלות מאתגרות.

 

5 Responses
 1. אורית

  המידע מאוד מעניין. אעשה בו שימוש. תודה

 2. הילה לוי , תלתלים - בלוג אופנה

  איזה פוסט מרתק. הולכת לאמץ לא רק בפורים. ועל האיור המשגע הגבתי כבר באינסטוש 😉

 3. hamitlabetet

  מחפשת דמות לאמץ 🙂
  האיור מדהים!!

Leave a Reply