ציור אופנה ב 6 שלבים

פנו אליי לא מעט פעמים בבקשה להראות איך נראה תהליך איור. מתוך אלפי טכניקות בחרתי אחת בתקווה להדגים לכם בדרך קלה ומהנה איך נולד ציור אופנה. הטכניקה הזו חביבה עליי במיוחד כי היא משלבת איור ידני, רישום, צבעי מים ועבודה על פוטושופ. עוד יתרון ענק לטכניקה הזו – לא צריך לבנות דמות מאפס, משתמשים בדמות קיימת.

אני ממליצה בחום להמשיך לנסות טכניקות חדשות כל הזמן ולגלות כל פעם דרך אחרת לבטא את היצירתיות שלכם.

מקווה שתהנו:

אז מה נצטרך בשביל האיור?

נייר טוב, סט עפרונות, מחק עם קצה דק, צבעי מים איכותיים, מברשות לצבעי מים, סורק, פוטושופ

שלב ראשון – מחפשים השראה:

זה נכון שלתת ליד לזרום על הדף זה הכי כייף, אבל אני ממליצה במקרה של איור אופנה להתחיל מחיפוש השראה, כיוון שינחה אותנו לטכניקה הנכונה ולתוצאה המהממת שאנחנו רוצים. אני בדרך כלל את ההשראה שלי מוצאת בפינטרסט (www.pinterest.com). זה אתר שמאחד תחתיו את המאיירים, הצלמים, הצילומים, הציורים והאומנים בכלל הכי טובים, והכל בשיטת חיפוש קלה ונוחה. תמיד אני מוצאת שם רעיונות מעניינים לטכניקות שעוד לא ניסיתי.

שלב שני – צבעי מים

אחרי שמצאתי את ההשראה שלי והחלטתי על הצבעוניות, אני יושבת לשחק עם צבעי מים, בניסיונות ליצור את כתם המים שאותו אשלב בעבודה הנוכחית. אחרי שיתייבש, אני אסרוק את הציור למחשב באיכות מקסימלית.

create

שלב שלישי – בוחרים דוגמנית

אפילו שאפשר לצייר דמות מהראש, במקרה הזה ניתנת לנו האופציה דווקא להשתמש בדוגמנית קיימת, רצוי לבחור תמונה בשחור לבן עם רקע אחיד.

model

שלב רביעי – עריכה ראשונה בפוטושופ

יש המון דברים שאפשר לעשות עם פוטושופ לתמונה.. בשביל זה הוא קיים… לציור שלי אני משתמשת במספר אפקטים כדי ליצור את התוצאה הזו ואם אין לכם פוטושופ, אפשר בהחלט להגיע לתוצאה דומה בציור בצבעי מים.

שלב חמישי והכי כייפי – רישום בעפרונות

רישום עפרונות זה בהחלט אחת מטכניקות הציור האהובות עליי ביותר, וכאן זה הרגע שבו מתיישבים לשדרג את מה שהמחשב עשה. עובדים מהעיפרון הבהיר ועד הכהה יותר ליצירת תחושת תלת מימד ועומק.

add pancel

שלב שישי ואחרון – עיבוד שני בפוטושופ

אחרי שסיימתי את הרישום וסרקתי את ציור הסופי, אני יושבת “לנקות” את הציור בפוטושופ מלכלוכים שקשה לראות על הדף אבל קל לראות במחשב. בנוסף יש אפשרות בשלב זה לחדד את התמונה ואפילו לשחק עם הצבעים. שמתי לב שחסר לדוגמנית שלי ברק בעיניים, אין קל מלתקן את זה בפוטושופ.

photoshop p2

אז ככה נולד איור אופנה, לפחות בטכניקה המופלאה הזו. אני מקווה שאהבתם, אשמח לקרוא את התגובות שלכם

last

Leave a Reply