הפרויקט שגרם לי להתלבש באושר

תרשו לי להיות כנה אתכם רגע ברמה סופר אישית…

בעודי יושבת ומציירת לכם דמויות נשים יפייפיות, עתירות פוזה ושיק, אני אישית די רחוקה מלהיות כוהנת סטייל בעצמי. אני עוקבת אחרי מאיירי האופנה המובילים בעולם, וכולם תמיד מצטלמים בלוקים מרהיבים ובמותגי על, בעוד שאותי תתפסו לרוב בלוק קיבוצי סטייל דגמ”ח וטי שרט. אולי אני לא אמורה להגיד את זה אבל אני מעדיפה להיות כנה מאשר לא להיות אני.

בכלל, על הדיאלוג המעייף עם ארון הבגדים שלי כל בוקר הייתי מעדיפה לוותר מראש אם היה רק אפשר.

אבל יום אחד, בעיצומו של פרויקט שעבדתי עליו בריכוז רב, קיבלתי טלפון ומצידו השני של הקו דיברה איתי בחורה מקסימה, ומשהו בקול שלה התחבר לי לנשמה. קלטתי שמדובר במישהי כנראה מגניבה ביותר.

היא רצתה לבדוק איתי אפשרות לפרויקט משותף וקבענו פגישה.

בפגישתנו גיליתי שקלטתי אותה נכון, קארין אזואלס הלר באמת סופר מגניבה! קולית כזאת, עם סטייל מעלף, כזה שהייתי מאמצת לעצמי כל יום בשבוע. לא ידעתי שלא מדובר כאן על עוד פרויקט של עבודה, אלא למידה אמיתית של ממש. אני ממש אוהבת ללמוד, ואם ניתנת לי ההזדמנות ללמוד תוך כדי עבודה, מה טוב.

האמת שהתחברנו די מהר. זה לא משהו שקורה לך עם כל לקוח אבל כשזה קורה, בדרך כלל נולד פרויקט מדהים.

קארין היא סטייליסטית בנשמתה. היא מאלה שפשוט נולדו עם זה.

היא לקחה את מתת האל הזאת והוסיפה עליה עוד מתנה שהיא קיבלה משמיים – היכולת האדירה שלה להקשיב, לקלוט מי יושב מולה ולהעצים אותו. היא לא שמה לב שהיא עושה את זה בכלל, תוך דקות ספורות מתחילת שיחתנו, היא כבר הייתה עסוקה בלהעצים אותי. היא מסוג האנשים שקל לדבר איתם, כי הם באמת מקשיבים לך. היא קלטה בין המילים שלי חששות ושבבי חוסר בטחון שקיימים לי במערכת ומיהרה להעיף אותם מהראש שלי לעזי-עזעזל.

קארין הקימה את מותג WEAR HAPPINES שמשלב את שתי המתנות שלה – הקשבה וסטיילינג ובפגישתנו היא סיפרה לי שהיא רוצה להפיק חוברת הדרכה שתתן לנשים כלים בסיסיים להתלבש נכון. היא רצתה כמובן שאדאג לעטר את החוברת באיורים.

אני לא הייתי אחראית על העיצוב הגרפי אבל קיבלתי את המלל שקארין כתבה, אותו מלל שבעצם נותן את כל המידע החשוב בחוברת ופשוט לא האמנתי. פתאום סטיילינג נראה כל כך הרבה יותר פשוט ונגיש.

אין דבר כזה יותר "אין לי מה ללבוש (איור שלי מתוך החוברת
אין דבר כזה יותר “אין לי מה ללבוש (איור שלי מתוך החוברת

כמה טוב היה לגלות שיש חוקי בסיס שאפשר לעבוד איתם גם למי שאין לה את זה.

מהר מאוד הפכתי ממאיירת החוברת גם לטסט קייס הכי נוח של קארין. כמו במעבדה, ככה החומר שנכתב בחוברת נבדק עליי.

אמנם לא הפכתי לפאשיוניסטה מובילה באינסטגרם, אבל משהו גדול השתנה מאז ביחסים שלי עם ארון הבגדים שלי. הבנתי מה מתאים לי, הבנתי איפה אני עושה טעויות והכי הכי הכי חשוב, נשארתי אותנטית לעצמי.

ארגז הכלים שלך ליומיום - לפי קארין (איור שלי מתוך החוברת
ארגז הכלים שלך ליומיום – לפי קארין (איור שלי מתוך החוברת

אני נתקלת לא מעט באייטמים על מהפכים דרסטים שאנשים עשו בחיצוניות שלהם. בתמונת ה”לפני” היא נראית כמו עוזרת בית אחרי יום עבודה ובתמונת ה”אחרי” – סינדרלה בדרך לנשף. כשאני רואה מהפך כל כך דרסטי אני לא יכולה שלא לחשוב על המהפך חזרה לדלעת.

מהפך אמיתי בעיניי, עושים קודם בראש וקארין התגלתה כמומחית בזה.

הטקטיקה שלה היא לגרום שהמהפך שלך יבוא ממך. את כבר תביני בעצמך מה את צריכה לעשות כדי להישאר מי שאת אבל בגרסה טובה יותר – נפשית וחיצונית.

אני לא יכולה לחשוב על סטיילינג יותר טוב מזה.

זכיתי כפליים.

חוברת הסטיילינג הסופית
חוברת הסטיילינג הסופית – החוברת שתשנה את היחסים שלך עם ארון הבגדים שלך
11 Responses
 1. מור

  נשמע מגניב ממש, אהבתי את האיורים בחוברת (: בדיוק לפני שבוע גם נפגשתי עם חברה שהיא סטייליסטית ועשינו שופינג.. היה מעולה ומועיל, וכבר אין לי את ההרגשה שאין מה ללבוש (:

 2. רויטל

  היי יעל,
  אני מסכימה שמהפך אמיתי מתחיל קודם כל בראש ואיזה כיף שמצאת משהי שעזרה לך לשנות משהו. נהניתי מאוד לקרוא את הפוסט ולהכיר דרכך את קארין.

 3. Oshra

  תודה על פוסט נפלא!!
  ממש אהבתי את החיבור בין אושר לבין הבגדים שאנחנו לובשות ביום יום.

  • Yael

   תודה לך אושרה על הפרגון! האמת שזאת הברקה של קארין, אני רק מספרת את הסיפור…

 4. קארין

  וואו יעל, השארת אותי ללא מילים..זה הדבר הכי יפה שמישהו רשם עליי . כל כך שמחה לשמוע שזה מה שהרגשת ואת אכן מדהימה ונהניתי לעבוד איתך וזו רק תחילתה של ידידות מופלאהלאב יו

 5. אורית

  מאוד הזדהיתי עם מה שכתבת. מכירה את ההרגשה והאיורים שלך נפלאים

 6. הילה לוי, הבלוג תלתלים

  השילוב ביניכן נראה מוצלח כל כך והאיורים שלך כרגיל מושלמים. את ללא ספק קיבלת בעצמך איזו מתת אל אחת או שתיים 😉

 7. עינבר שחק

  נפלא, אהבתי מאוד את האיורים באינסטגרם ועכשיו אני גם יודעת את הסיפור האמיתי מאחוריהם, עבודה משותפת יפיפיה

Leave a Reply